Świąteczne akcje, czyli co robić w grudniu

Nie pytaj, co grudzień zrobi dla ciebie, spytaj, co ty możesz zrobić dla grudnia. Albo w grudniu.

źródło

Otóż grudzień jest bardzo dobrym miesiącem na to, żeby nie być bezużytecznym dupkiem i przydać się na coś, nie tylko przy targaniu choinki do domu.  Skąd to się bierze? Święta i klimat prezentowy udzielają się, i choć przecież to okres zwiększonych wydatków, więcej ludzi własnie teraz, niż np wiosną, deklaruje chęć wsparcia działalności dobroczynnej, co pokazują badania, nie tylko polskie.

 

Nie zawsze musi to być wsparcie materialne, można poświęcić trochę swojego czasu na udział w zbiórce paszy dla zwierząt albo innym wydarzeniu. A że przyda się też rzucić kasą? Dwa piwa czy paczka fajek mniej albo, co jeszcze lepsze, mniej świątecznej tandety Made in China i akurat wystarczy na wrzucenie do puchy, rzeczywistej czy wirtualnej. 

Oczywiście, dobrze jest nie być dupkiem też na co dzień – biorąc pod uwagę ile dobrych akcji trwa cały rok- ale od grudnia można zacząć 😉

 

Świąteczne akcje charytatywne:


– Stowarzyszenie “mali bracia Ubogich” na co dzień dba o seniorów i godność starości, w grudniu zbierają na spotkanie wigilijne dla samotnych osób starszych. Podaruj Wigilię
 
– grudniowe dokarmiania zwierząt schroniskowych z OLX, za każdego nakarmionego zwierzaka przekażą 20kg karmy do jednego z dwóch wspieranych schronisk – Nakarm psa. Niestety w tym roku firma intensywnie promuje swoją aplikację i nie jest możliwy udział w akcji z poziomu komputera. Dla takich dinozaurów jak ja, których urządzenie coraz częściej jest niezgodne z aplikacjami to akurat dupa zbita. 
 
– Szlachetna Paczka  Stowarzyszenia Wiosna
 
– gdyńska akcja Być jak św. Mikołaj
 
– Świąteczna zbiórka żywności Banków żywności na ogół odbywa się pod koniec listopada, ale można też wesprzeć kasą
 
Do tego wszelkie akcje telewizyjne, kościelne, szkolne, harcerskie, miejskie. Banki żywności, organizacje lokalne. 
A co, jeżeli żadna z ww akcji nie pasuje?  Wziąć się w garść i na własną rękę znaleźć kogoś, komu chcemy pomóc – w czym też powyższe organizacje mogą być  przydatne. 
 
(a jak jeszcze coś fajnego znajdę, to będzie update)
Update:
Gdyńska akcja Podziel się pluszakiem

jovi