Forcecon

Wczoraj w Wejherowie odbył się Forcecon – zlot fanów Gwiezdnych Wojen. 

Image result for forcecon wejherowo
źródło

Impreza, której centralnym punktem była premiera Łotra 1 rozpoczęła się na Placu Jakuba Wejhera pod pomnikiem założyciela miasta, który zimą przeobraża się w Lorda Vadera. Przybyły tłum został powitany przez prezydenta miasta, po czym pochód przy dźwiękach Marszu Imperium przeszedł do Wejherowskiego Centrum Kultury, gdzie miały miejsce główne punkty programu.

 


Najważniejszym wydarzeniem dnia była oczywiście premiera filmu, co dla takich maniaków jak ja, którzy obejrzeli film już dzień wcześniej na pokazie przedpremierowym i dla zachowania pozorów zdrowej psychiki mają zamiar odczekać chociaż kilka dni przed kolejnym seansem, nie było aż takim magnesem. Atrakcji pozafilmowych organizatorzy przygotowali w sam raz dla zajęcia zebranych przed/między seansami, choć do imprez pokroju Starforce Forceconowi jeszcze trochę brakuje 😉 Były konkursy, sala gier wideo i planszowych, malowanie twarzy, prelekcje, wystawa komiksów, stoiska z wszelkimi dobrami związanymi z GW i oczywiście przedstawiciele organizacji kostiumowych. 
 
Minusem był lekki chaos – pracownicy WCK za bardzo nie wiedzieli, co robić poza wydawaniem biletów na film a udzielanie informacji im nie wychodziło, programu imprezy ciężko było uświadczyć stacjonarnie. Niedociągnięcia te można jednak darować organizatorom, jako, że to pierwsze wydanie imprezy i z pewnością do następnej edycji się poprawią. Impreza odbyła się w czwartek ze względu na datę premiery filmu, wczesna godzina z pewnością była związana z chęcią przyciągnięcia młodszych fanów, na co wskazuje również fakt wyświetlenie filmu w wersji z dubbingiem. 
 
Można mieć oczywiście zastrzeżenie co do czasu, lokalizacji itp, niemniej to pozytywna inicjatywa, zorganizowana przy wsparciu miasta i licznych organizacji, z Legionem 501 na czele. 
Relacja Telewizji TTM

 

 

 

 

jovi