Dlaczego warto prowadzić prelekcje na konwencie?

Dlaczego warto zostać twórcą programu konwentowego i poprowadzić prelekcję?

lecture-2152939_1280

– możesz mówić do ludzi o tym, co cię interesuje – A nie, jak np na studiach, o fascynujących dla wykładowcy niuansach aspektów przesłanek wykładanej materii. Nie. Chcesz mówić o średniowiecznej bieliźnie? O fascynacji nikomu-poza-tobą-nieznanej mandze? O wyższości Białego Orła nad Kapitanem Ameryką? Droga wolna, przyjdź i mów 🙂


– możesz zainspirować słuchaczy – oczywiście nie do opuszczania ich stref komfortu czy do wsiadania do tego Ferrari, które rzekomo tylko na to czeka. Może się okazać, że temat, który jest tobie bliski wciągnie też kogoś ze słuchaczy. Taki człowiek wróci z konwentu do domu z zupełnie nową zajawą albo z zapisanymi tytułami książek/filmów/gier, które koniecznie zapragnął nadrobić, bo w końcu od kogoś się dowiedział, że warto. Zarażanie pasją to prawdopodobnie najlepsze możliwe zarażanie.
 
– możesz zgłębić temat, który cię interesuje – zarówno podczas wielomiesięcznych (a co najmniej kilkudniowych) przygotowań do prelekcji, kiedy przekopujesz się przez antyczne rękopisy i zapomniane przez internet fora tematyczne, jak i podczas konwentu – nigdy nie wiadomo, czy ktoś wśród słuchaczy nie będzie wiedział czegoś więcej od ciebie w temacie tych średniowiecznych majtów. 
 
– możesz spotkać na prelekcji ludzi, którzy się z tobą nie zgodzą i będzie to dobre – konstruktywna niezgoda przynosi czasem niesamowite efekty.
 
– aspekt merkantylny – twórcy programu (prowadzący prelekcje, twórcy larpów, paneliści) na ogół maja zniżki przy zakupie akredytacji. Nierzadko, przy kilku punktach programu, można wypracować sobie darmowy wstęp na konwent, co oznacza oczywiście więcej golda do wydania na stoiskach. 
 
– twoje imię będzie w informatorze konwentowym! To oznacza wieczną chwałę w Valhalli, szacun na dzielni i tłumy adoratorów/adoratorek. Będzie czym się pochwalić rodzicom, sąsiadce i na blogu 😉
 

 

Skoro już wiadomo, dlaczego warto prowadzić prelekcję na konwencie, można zacząć się zastanawiać – na który konwent się zgłosić.

 
Doskonałą motywacją do szybkiego przemyślenia tej decyzji jest fakt, że na Copernicon można zgłaszać punkty do jutra 😉
 
A dlaczego akurat Copernicon? 
Organizowany od 8 lat toruński festiwal fantastyki i popkultury jest jedną z najciekawszych i największych imprez tego typu w Polsce.
Jest w Toruniu! (co może być lepszego?!)
Wydarzenia odbywają się w samym sercu miasta.
+ bonus – będę tam ja 😉
grafika – Pixabay

jovi