Budżet obywatelski w Trójmieście

W Trójmieście trwają obecnie głosowania w lokalnych budżetach obywatelskich.

Co to znaczy? Mieszkańcy Gdańska, Gdyni i Sopotu mogą współdecydować, na co i w jaki sposób mają zostać wydane środki z miejskich budżetów. Do poniedziałku 2 października można oddawać głosy na projekty zgłoszone przez organizacje i obywateli. 

 głosowanie

Do głosowania potrzebny jest numer PESEL, jednakże – co istotne – również obcokrajowcy mogą oddać swój głos na lokalne projekty. Zależnie od miasta wymagania w takim wypadku się trochę różnią, np. Gdynia wymaga złożenia oświadczenia o stałym zamieszkaniu. Głosować można online oraz w wyznaczonych lokalizacjach.

Wszystkie informacje o głosowaniach znajdziecie tu:

*Gdańsk*
*Gdynia*
*Sopot* 

Ja w szczególności polecam zagłosować w Gdańsku na projekt nr 13 w kategorii ogólnomiejskiej, złożony przez PlatformersówDoposażenie 43%* tramwajów z wnętrzami niskopodłogowymi, w których z racji podjętych przed laty decyzji, manualnie rozkładane platformy najazdowe nie zostały zamontowane. – w Gdańsku zdarzają się tramwaje, w których nie ma rampy, ale jest naklejka wskazująca, że pojazd jest przystosowany. Dzięki budżetowi jest możliwość buntu przeciwko takim absurdom 😉

jovi