Trójmiasto Szyje

W Trójmieście powstała nieformalna grupa amatorek szycia z zacięciem społeczniackim 😉 Jako, że jeszcze szyć nie umiem, ale chętnie się pouczę, od razu zapisałam się do grupy. 

Manifest (podkradziony od LilkiSzpilki ):

Jesteśmy zupełnie nową nieformalną grupą, która powstała za pośrednictwem portalu Facebook.

Trójmiasto szyje – to odpowiedź na powstałe wcześniej grupy miłośniczek szeroko pojętego szycia i rękodzieła działające m.in. w Szczecinie czy Wrocławiu


W naszej obecnie ponad 40osobowej grupie znalazły się amatorki szycia, wśród których nie brakuje osób aktywnie działających na rzecz lokalnej społeczności.


Naszą ideą będą spotkania, podczas których będziemy uczyć się od siebie nawzajem i zgłębiać techniki szycia.


Nie chcemy jednak ograniczać się do szycia na własny użytek – nasza pierwszą inicjatywą, której organizacja jest w toku – będzie przygotowanie w ramach spotkań grupy – dekoracji, zabawek oraz pościeli dla podopiecznych Gdyńskiego Hospicjum dla Dzieci, którego otwarcie planowane jest na październik tego roku.


Pierwsze szyciowe spotkanie planujemy zorganizować na początku lipca, wtedy też ustalimy wstępny grafik naszych spotkań oraz plan związany z „Akcją – Hospicjum”, której pewnie nadamy wesoły przydomek.


Byłybyśmy niezwykle wdzięczne za pomoc w propagowaniu naszej inicjatywy poprzez nadanie jej rozgłosu. Nie ukrywamy, że liczymy także na wsparcie w pozyskaniu materiałów, z których będziemy mogły tworzyć kolorowe maskotki i dekoracje. Mile widziana pomoc w przygotowaniu logo a następnie banera dla naszej grupy.


Wszystkie osoby zainteresowane współpracą i wsparciem naszej akcji serdecznie zapraszamy do kontaktu.


O postępach w działaniu będziemy informować za pośrednictwem naszej strony na fb:
Trójmiasto Szyje 

Informacja o zbiórce materiałów – stare materiały

Będzie fajnie, pytanie tylko czy z moją mała radziecką maszynką do szycia damy sobie radę 😉 

jovi