Nietoperzyca :)

Nietoperz na poniedziałek 😉 
Do wykonania skrzydeł nietoperza potrzeba przede wszystkim parasola – najlepiej ciemnego, chociaż jestem przeciwna uprzedzeniom kolorystycznym i różowy nietoperek też może być 😉  pozostałe składniki:  bluza lub bluzka z długimi rękawami( z dość mocnego materiału, koronki i tiule odpadają), nożyczki, igły/nici. Nie zaszkodzi też użycie obcęgów/ czegoś fachowego do cięcia drutu 😉Parasol przed:


Ponieważ do nietoperka nie wykorzystujemy pełnego okręgu materiału, parasol może być nawet nadpsuty (tak jak ten), kawałek ze złamanym drucikiem można wyciąć.

Konieczne jest rozcięcie materiału wzdłuż szwu, następnie oddzielenie go od rączki bez uszkadzania drutów szkieletu – i do tego właśnie przydadzą się obcęgi, wyrywania/wykręcania drutów nie polecam.


Parasol po wstępnej obróbce. Wbrew pozorom odpowiednie zepsucie parasola wymaga trochę pracy.
Po odłączeniu materiału wraz z drutami od laski rozcinamy na dwa równe kawałki. 


Tak przygotowane skrzydła dopasowujemy do bluzy wzdłuż szwu pod ramieniem i zszywamy. Jeśli wasz parasol też ma jakiś nadruk, np. Festiwal Muzyki Filmowej ;), można go zakleić, zaszyć kawałkiem materiału.
(Ze względu na leniwego pomocnika praca nad strojem trwała dwa dni)

 ( Przemyślenia po fakcie – do nietoperza warto użyć luźnego ciucha, jeśli jest zbyt obcisły to zakładania i zdejmowanie stroju może być męczące/grozić uszkodzeniem skrzydeł/zwichnięciem barku 🙂  )Oto efekt końcowy:
how to make bat wings
bat wings DIY
bat wings made from umbrella
umbrella upcycling

jovi

  • hahaha, zajebiście to wymysliłaś 😀 muszę sobie to zapamiętać na halloween 😀

  • dzięki 😉 na imprezie dałam radę w tym wytrzymać, ale cały czas musiałam się pilnować, coby nikomu oczu nie uszkodzić, tak więc w dużym ścisku może być ciężko 😛